Ev dekorasyonunda bir öncü...

BANYO DEKORASYONUNDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Modern Banyo Dekorasyonu Yaparken Dikkat Ettiğimiz Hususlar

1. Ferahlık. Tam aksine dağınık, loş ve sıkışık bir ortam oluştururlar. Bu durum sadece estetik görünüş açısından sıkıntı yaratmaz; aynı zamanda böyle bir banyoda duş almak rahatlık hissinden daha çok sıkıntı verir. Ayrıca küçük banyolarda çok fazla eşya bulunmamalıdır ama lavabonuz üstüne seçtiğiniz büyük bir ayna hem görünümü güzelleştirecek hem de banyonuzdaki ışık, renk ve desenleri yansıtacağından banyonuzu daha büyük gösterecektir.

2. Aydınlatma. Modern bir banyo aydınlığıyla kendini belli eder. Özellikle tek bir noktadan büyük avizeli değil birçok noktadan yansıyan küçük spot ışıklar modern banyolarda sıkça kullanılmakta. Özellikle yan duvarlardan verdiğiniz ışıklar çok daha modern duracaktır.

3. Banyonuza pencere şıklığı. Eskinin tam aksine pencereler artık banyoların baş tacı oluyor. Özellikle pencereli bir banyoya aynanızı doğru konumlandırırsanız çok daha ferah ve modern bir görünüm yakalarsanız. Eğer yatay uzun bir pencereniz varsa altına alacağınız aynı uzunlukta çekmeceli ve bölmeli bir sehpa banyonuza muhteşem bir hava katacaktır. Ayrıca duvarların köşelerini kapatacak raflı ya da çekmeceli kısa dolaplar alabilirsiniz.

4. Banyonuzun duvarlarını desenli büyük fayanslarla süslemek. Bu tarz fayanslar üç boyutlu bir görünüm verir ve gri, beyaz ve siyah tonları kullanırsanız daha fütüristik duracaktır. Yerlere ise sudan etkilenmeyen, düz renk parlak yüzeyli bir parke tercih ederseniz banyonuzun evinizin bir odası gibi gözükecek, eski klasik banyo görüntüsünden kurtulacaksınız.

5. Klozet ve sifonları yerden ayırma. Duvardan asılı klozet ve sifon modelleri, yerden bağlı olanları demodeleştirdi. Duvardan asılı klozet ve sifonlar banyonuzda geniş bir alan yaratır. Küvetinizi ve klozetinizi mümkün olduğunca kapının en uzak noktasına yerleştirmeye dikkat etmelisiniz. Özellikle küvetinizin önü mümkün olduğunca harekete açık olmalıdır. Modernliği sağlamanın asıl kuralı sıkışık değil geniş ferah bir banyo düzenidir.

6. Aksesuar. Son dönemlerde banyoya koyulan çerçeveler ve vazolar çok moda. Aynı zamanda kokulu renkli sabunlar ve banyonuza rastgele dağıtacağınız kokulu mumlar banyonuza farklı bir hava katar. Ayrıca Eski banyo paspasları popülerliğini yitirdiği için artık halı görünümlü düz koyu renklerdeki paspaslar istenilen modern havayı katmaktadır.

Biz sizi arayalım !

Siz formu doldurun, danışmanımız sizi arasın, aklınızdakileri cevaplayalım.